Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Wymiana klawiatury

Wymiana klawiatury

, 17:00 - Permalink

Dawniej naprawa peceta łączyła się z pozostawieniem oprzyrządowania w serwisie na parę długich tygodni. Dzisiaj niektóre mankamenty naprawić wolno od ręki, a porządny lifting lub naprawa poważnego uszkodzenia trwa maksymalnie parę dni. Będzie to powiązane zarówno z większą wiedzą na temat maszyn, przystępnością punktów naprawczych oraz serwisów, a także większą przystępnością do części wymiennych. Gdzie najprawidłowiej naprawić laptopa, żeby nie zapłacić za naprawę jak za nowy sprzęt? Opcji jest kilka oraz każda z nich zależy nie jedynie od usterki, ale także innych parametrów danego oprzyrządowania. Jeżeli w laptopie uszkodziła się na przykład klawiatura, to jest to renowacja, jaką wolno zrobić od ręki.

Dostępna niemalże w każdym serwisie lub punkcie naprawczym.

W szeregu przypadków klawisze do laptopa ścierają się lub ewentualnie zacinają, warto je wymienić dla większego komfortu użytkowania klawiatury.

Czasami klawiatura ulegnie zalaniu oraz tutaj naprawa żąda trochę więcej czasu. Wypada sprzęt od początku do końca osuszyć i sprawić czy przypadkiem ciecz, jaka uszkodziła klawiaturę nie zasiała spustoszenia w innych częściach laptopa. Jeśli wszystko jest dobrze, to klawisze do laptopa instaluje się szybko, a sprawny technik zrobi to w kilkanaście minut. Punkt naprawy zależy też od wieku laptopa. Sprzęt, jaki jest jeszcze objęty gwarancją najporządniej wysłać do autoryzowanego przez producenta serwisu.

Warto pamiętać, że wszelkie naprawy robione na własną rękę pozbawiają kilkuletniej gwarancji.

Jeśli natomiast sprzęt już stracił gwarancję należy wyszukiwać polecanego oraz wyśmienitego informatyka, który nie zedrze z nas milionów za drobną usterkę..


<< Poprzedni
Następny >>