Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Weekend w Francji - co najlepiej zobaczyć?

Weekend w Francji - co najlepiej zobaczyć?

, 12:35 - Permalink

Paryż przez wielu podróżnych, zwłaszcza Amerykanów, określany jest mianem metropolii Europy.

Nic w tym zaskakującego, przecież jest to niezwykłe miejsce, popularne z licznych, ciekawych monumentów. Przez wieki było kolebką artystów - malarzy czy pisarzy. Żeby zobaczyć poszczególne, wartościowe miejsca w metropolii Francji, trzeba przebywać tam parę tygodni. Lecz jeśli masz jedynie weekend na zwiedzanie, oto najciekawsze atrakcje.
Istotnym aspektem miasta jest mnogość galerii sztuki, jakie się tam znajdują. Jeżeli nie chcesz całego dnia spędzić w kolejce do muzeum, odpuść sobie Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay.

Tutaj również spotkasz pełno arcydzieł malarstwa, znanych wszystkim. Jeśli jednak najbardziej lubisz sztukę nowoczesną, Muzeum Pompidou spełni twoje wszystkie oczekiwania. Dwie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz. Będąc w Paryżu nie możesz zrezygnować z zobaczenia panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffela. Wielu osób uważa, że punkt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi naprawdę pozytywne wrażenie. Kolejki do wejścia są spore, zatem warto wybrać schody, będziemy o wiele mniej czekać, wstęp będzie mniej kosztować a my dostarczymy sobie nieco ruchu. Na 2 piętrze obiektu można spożyć obiad a także napić się piwa. Jeżeli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o identycznej nazwie, przed laty była obszarem zamieszkania popularnych pisarzy oraz malarzy.

Na górze wzgórza znajduje się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terytorium znajduje się zielony plac, na którym można zorganizować sobie piknik.

W obrębie dzielnicy, blisko metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym kabaretem Moulin Rouge. Chyba nie znajdziesz drugiego takiego miasta na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku zobaczymy interesujące atrakcje.

Także weekend w metropolii powinien być fascynujący, jeśli tylko opracujemy właściwy plan zwiedzania.

Warto w jej trakcie ujrzeć punkty najmocniej warte zachodu..


Znajdź więcej: preparaty na cellulit