Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Suplementy na łysienie polecane przez lekarzy

Suplementy na łysienie polecane przez lekarzy

, 11:56 - Permalink

Z kwestią znacznego wypadania włosów ma do czynienia coraz większa liczba panów, ale i pań.

Powodow takich stanów może być wiele, dlatego niezmiernie ważna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, czy też profilaktyki, który będzie najbardziej wskazany.

W leczeniu trzeba wykorzystać dostępne preparaty ziołowe np.

olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi. Dzięki płynom z ich zawartością odbudujemy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej jednak działać będą środki z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują znacznie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Ogromne znaczenie w profilaktyce ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, suszenie) oraz masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Środki na receptę używane w zaawansowanych fazach chorób mogą być uzywane jedynie zgodnie z zaleceniami specjalisty. Porost włosów wspomaga minoxidil.

Leki z jego zawartością zwykle wmasować należy dwa razy na dobę.

Czas wspomagania to średnio 3 miesiące - w tym czasie powinny pojawić się nowe włosy w tych okolicach, w których je utraciliśmy. Kolejna metoda to aplikowanie środka z kortyzolem. Raz w miesiącu powtarzany jest zastrzyk, a efekt widoczny nawet po 4 tygodniach. Lekarz może zalecić wspomagającą terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok rośnie ilość leków i zabiegów na wzrost włosów. To, z jakich przyczyn utracimy włosy ma znaczenie w wyborze idealnej terapii. Babcine metody mogą być skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych.

W przypadku, gdy nie ma poprawy, niezbedna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i wybierze metodę leczenia..


Dużo ciekawych opinii możesz znaleść tutaj:: jakie suplementy na mase mięśniową