Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Omówienie filmu "Captain Fantastic", czyli nowatorskie spojrzenie na dylemat utopii

Omówienie filmu "Captain Fantastic", czyli nowatorskie spojrzenie na dylemat utopii

, 00:44 - Permalink

Arcydzieło kinematografii "Captain Fantastic" w reżyserii Matta Rossa nie tak dawno temu miał premierę w naszych kinach, czyli z trochę ponad dwumiesięcznym opóznieniem. Historia traktuje o rodzinie, fatalnej kondycji współczesnego społeczeństwa, lekkomyślnym świecie zakupów i przepisie na korzystniejsze podejście do życia. Matt Ross w ogóle nie zaprowadza nas do innego świata, a mimo to dalej wydaje się być on całkowicie nieznany. Wirtuozostwo, które wprost wypływa z tego dzieła jest stanowczo poruszenie problematyki utopii w nowatorski sposób.


tani adwokat sosnowiec
"Captain Fantastic" to samotny ojciec, który stara się wychować szóstkę dzieci daleko od zindustrializowanej i przesiąkniętej terrorem rzeczywistości.

Cała rodzinka prowadzi bezkonfliktowe życie pośród przyrody. Ich dzień składa się z energicznych wysiłków fizycznych, medytacji na świeżym powietrzu, czytania ogromnej biblioteki książek, pochłaniania szczegółowej wiedzy z zakresu mechaniki kwantowej, filozofii, biologii i wszystkich innych nauk, ale również z tańca i śpiewów przy ognisku, czułych pogaduszek.

Widz może pomyśleć, że metoda wychowania spisuje się na złoty medal.

Dzieci posiadają dobrze zbudowane mięśnie, znają kilka języków, w wieku około sześciu lat posiadają już wiedzę na poziomie dziesięciu lat wzwyż i są w stanie krytycznie myśleć. To co jest niesamowite w tym dziele, to to, że nasze wstępne, niepoprawne myśli wyparowują w zderzeniu z rzeczywistością.

Okazuje się, że dzieci nie potrafią normalnie żyć w prawdziwym świecie.

To prawda, że parają ogromną wiedzą, ale kompletnie brakuje im wiedzy praktycznej.

Ludzie nazywają ich "dziwolągami". Główny bohater dochodzi do wniosku, że z jednej skrajości popadł w drugą.

Aczkolwiek końcówka rekompensuje niemoc jaką odczuwa oglądający. Przepyszna wisienka na torcie, którą trzeba już sam na sam pooglądać..


Zobacz:
Nowy ranking szybkiej pożyczki bez krd i bik
Gdzie opłaca się wyruszyć na wycieczki?