Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Najlepszy leasingodawca

Najlepszy leasingodawca

, 13:17 - Permalink

Kiedy posiadamy działalność gospodarczą warto rozważyć kupno auta służbowego . Samochód służbowy daje możliwość nam odciążyć swój prywatny pojazd ale także odliczyć koszty jego eksploatacji. Zakup auta służbowego możesz sfinansować kredytem bankowym. Pożyczka na samochód firmowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w przystępne raty miesięczne. Każdy właściciel firmy planujący zakupić samochód służbowy finansowany z pożyczki, najpierw powinien rozważyć, jaki pojazd go konkretnie zainteresował. Od typu pojazdu bowiem zależy rata naszego kredytu. Kolejny krok to wybór instytucji finansowej, np banku, w jakim zwrócimy się o kredyt. Zalecamy porównać kilka ofert i najbardziej korzystną.

Uprzedzając wizytę dla banku należy zebrać wszystkie dokumenty firmowe wymagane do kredytu.

Na sposób finansowanie kupna samochodu służbowego masz możliwość wybrać pożyczkę na samochód firmowy lub kredyt obrotowy bez precyzowania konkretnego celu finansowania. Każdy z nich ma swoje wady i zalety .

Kredyt na samochód jest przeważnie niżej oprocentowany, ale pamiętać należy, że w dowodzie rejestracyjnym, jako prawny właściciel będzie widniał bank a więc sprzedaż przed spłatą pożyczki nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, ale daje swobodną możliwość dysponowania środkami finansowymi a także autem kupionym za nie. Bez względu na to, który kredyt zaciągniemy w banku po zakupieniu samochodu służbowego możesz pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania przychodu wydatki z nim związane. Kupując auto na kredyt, za koszty podatkowe uznać powinieneś: prowizja od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu oraz odpisy amortyzacyjne..