Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › Jakie zwierzątko wybrać dla malucha?

Jakie zwierzątko wybrać dla malucha?

, 13:38 - Permalink

Większość dzieci w określonym wieku zaczyna myśleć o posiadaniu swojego zwierzaka domowego.

Rodzice często decydują się, aby zrealizować to marzenie, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie zwierzaka wychowuje się lepiej. Jeśli bierzesz pod uwagę wprowadzenie do domu kolejnego lokatora, dokładnie przemyśl, jaki pupil będzie najlepszy. Najchętniej wybieranym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Dzieci uwielbiają psy, ponieważ są nad wyraz przyjacielskie i można je uczyć sztuczek.

Nie można jednak nie zauważyć, że potrzebują także dużo poświęcenia ze strony swojego pana.

Najbardziej odpowiednie są dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa powinno się również szczegółowo rozpatrzyć wybór odpowiedniej rasy. Do małego mieszkania wygodniej jest zakupić drobnego pieska. Doskonałą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot.

Także można się z nim bawić i uczynić z niego rodzinnego pieszczocha.

Koty jednakże bywają mniej skore do tresury. Może się zdarzyć, że zamiast tulić się z maluchem będą wolały chodzić własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, chętnie wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzątka nie są zbyt interesujące dla maluchów. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż domowego pupila. Jeśli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w domu pomyśl też o zwierzakach trzymanych w klatkach. Maleńki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą sprawić domownikom wiele uśmiechu.

Są jednak łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies.

Nawet małe dziecko chętnie się nimi zaopiekuje..


Gorąco polecam stronę: sock holders baby

Zobacz:
Nowy ranking szybkiej pożyczki bez krd i bik
Gdzie opłaca się wyruszyć na wycieczki?