Wpisy gościnne

Home

To menu | To search

Home › 2 skuteczne rady na odchudzanie

2 skuteczne rady na odchudzanie

, 21:36 - Permalink

Jeśli chcemy zrzucić trochę nadprogramowych kilogramów to powinniśmy wiedzieć, że nie będzie to proces prosty i szybki.

Na pierwszym miejscu najważniejsza jest właściwa motywacja i nastawienie.

Nie powinniśmy się zbyt prosto zniechęcać, a za to trzeba odznaczać się wytrwałością psychiczną i ukierunkowaniem na efekt, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Tak naprawdę liczą się dwa czynniki, którymi są odpowiednie odżywianie się oraz właściwa dawka aktywności fizycznej. Nie można powiedzieć, iż jedna z owych dwóch jest istotniejsza. Obie dopełniają się i razem mogą doprowadzić do upragnionego sukcesu.

Jeżeli chodzi o właściwe odżywianie, to najważniejsze jest odrzucenie tak zwanego śmieciowego jedzenia. Nie ma ono właściwie żadnych walorów odżywczych, a zamiast tego dostarcza jedynie zbędne kalorie.

Przyda się zamiast tego jeżeli nauczymy się zastępować określone składniki innymi. Przykładowo, białe pieczywo zastąpić można chlebem żytnim z pełnych ziaren.

Ziemniaki zastąpić kaszą, przekąski owocami, takimi jak jabłka czy melony, wędliny zamienić na owoce morza, słodzone napoje gazowane całkiem usunąć z naszej diety, a zamiast tego pić zwyczajnie czystą wodę, nie zaszkodzi też herbata.

W kwestii aktywności sportowej nie jest szalenie istotne jaki sport będziemy uprawiać. Najważniejsze jest to, byśmy polubili sam ruch, a dyscyplina była dla nas ciekawa. Jedni wybierają dyscypliny zespołowe, takie jak piłka nożna czy siatkówka, inni wolą indywidualne aktywności jak pływanie czy rower.

Jeżeli gubienie zbędnych kilogramów idzie nam wybitnie ciężko, można również wspomóc się różnymi środkami na odchudzanie w postaci tabletek. Najskuteczniejsze spośród nich są te, które działają na nasze ciało totalnie, to jest w paru kierunkach naraz..


Zobacz:
Pewne odżywki na porost rzęs - poznaj jego plusy
Jakie zwierzątko wybrać dla malucha?
Nowy ranking szybkiej pożyczki bez krd i bik
Udany wypoczynek w Zakopanym tylko w naszych apartamentach
Polnica Zdrój - zanocuj
Jak możemy drogo sprzedać swoje auto?